INGINER AUTOMATIZĂRI

Cerințe:

- ABSOLVENT DE STUDII SUPERIOARE TEHNICE: FACULTATEA DE AUTOMATICA SI CALCULATOARE
- EXPERIENTA PROFESIONALA : CU SAU FĂRĂ
- EXPERIENTA DE LUCRU RELEVANTA CU ECHIPAMENTE INDUSTRIALE AUTOMATIZATE
- EXPERIENTA SI CUNOSTINTE IN DIAGNOZA SI CONFIGURARE ECHIPAMENTE AUTOMATIZARI PLC (SIEMENS – SIMATIC S7)
- CUNOSTINTE PLATFORME SCADA
- CUNOSTINTE SCHEME ELECTRICE TABLOURI DE AUTOMATIZARI
- CUNOSTINTE PROTOCOALE DE COMUNICATIE INDUSTRIALA
- CUNOSTINTE APLICATII SI PLATFORME SPECIFICE IN DOMENIUL AUTOMATIZARILOR
- CUNOASTEREA LIMBII ENGLEZE - NIVEL MEDIU
- CUNOSTINTE OPERARE PC: MICROSOFT OFFICE
- FOARTE BUNE ABILITATI DE ORGANIZARE SI PLANIFICARE SI COMUNICARE
- GANDIRE ANALITICA SI CAPACITATE DE SINTEZA
- INITIATIVA SI ABILITATI DE “PROBLEM SOLVING”
- ASUMAREA RASPUNDERII IN CADRUL PROIECTELOR GESTIONATE
- TENACITATE SI PERSEVERENTA
- DISPONIBILITATE DE A LUCRA IN SCHIMBURI

Responsabilități:

- PROIECTAREA SISTEMELOR DE AUTOMATIZARE
- PROGRAMAREA, INSTALAREA, TESTAREA SI IMPLEMENTAREA SOFTWAREULUI DE APLICATIE A SISTEMELOR DE AUTOMATIZARE
- CONFIGURAREA SI RECONFIGURAREA ECHIPAMENTELOR LA SCHIMBAREA PRODUSULUI IN FABRICATIE
- DEZVOLTAREA APLICATIILOR SCADA
- VERIFICAREA RETELEI DE COMUNICATIE SI ELIMINAREA EVENTUALELOR ERORI
- PROIECTARE CIRCUITELOR ELECTRICE, ADMINISTRAREA SI CORECTAREA SCHEMELOR ELECTRICE ALE INSTALATIILOR DE AUTOMATIZARE
- EXECUTAREA LUCRARILOR DE MENTENANTA PREVENTIVA, CURENTA, PROGRAMATA SAU CAPITALA CONFORM GRAFICULUI DE MENTENANTA STABILIT PE INSTALATII, UTILAJE SI ECHIPAMENTE
- VERIFICAREA SI FIXAREA PARAMETRILOR LIMITA DE FUNCTIONARE CONFORM PROIECT, DOCUMENTATIE TEHNICA SI NORMATIVE LEGALE IN VIGOARE PENTRU FIECARE EHIPAMENT ELECTRONIC SI/SAU DE AUTOMATIZARE
- MONITORIZAREA SISTEMATICA A FUNCTIONARII CORESPUNZATOARE A ECHIPAMENTELOR, LA PARAMETRII TEHNICI STABILITI, IN TIMPUL PROGRAMULUI DE LUCRU, IN VEDEREA IDENTIFICARII ANOMALIILOR DE FUNCTIONARE
- EFECTUAREA REGLAJELOR ATUNCI CIND I SE SEMNALEAZA NECESITATEA ACESTOR OPERATII
- PROPUNEREA DE SOLUTII DE DEPANARE SI OPTIMIZARE A INSTALATIILOR DE AUTOMATIZARE

Alte informații:

- SALARUL MINIM NET ASIGURAT PENTRU PERSOANELE CU STUDII SUPERIOARE ESTE DE 2500 DE LEI
- AVEM O GRILĂ DE SALARIZARE ÎN 4 TREPTE. ÎNCADRAREA PE TREAPTĂ VA FI FĂCUTĂ ÎN FUNCȚIE DE CUNOȘTINȚE ȘI EXPERIENȚĂ

JOIN OUR COMMUNITY